KONST / Litografier / Färglitografi 13634271
*
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 12:39:05
1
100 kr
24/11 12:39:52
1
250 kr
26/11 16:17:50
2
250 kr
26/11 16:17:50
1
250 kr (Budbetjänt)
26/11 16:18:42
2
350 kr
27/11 14:26:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Harry Kampf
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 12:39:05 | 1 | 100 kr |
24/11 12:39:52 | 1 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 2 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/11 16:18:42 | 2 | 350 kr |
27/11 14:26:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03